english   english czech   česky


 
Novinky Program Pro návštěvníky O festivalu Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubů


SpolupořadatelHlavní partneři

 


Hudební program

Bohatý doprovodný program představí samostatná koncertní stage, tentokrát v prostorách kina Mír. V rámci LFŠ Music Stage 2012 vystoupí přední jména domácí hudebně alternativní scény Iva Bittová, Lenka Dusilová, Načeva, Midi lidi, Traband, Floex, DVA a Bratři Orffové.

Vstupenky na jednotlivé koncerty si můžete již nyní rezervovat v akreditačním systému LFŠ.

Více informací a anotace k hudebnímu programu naleznete zde.
 

Divadelní stan

VOSTO5 - TeatromatFilmová vědomostní soutěž, divadla hraná i loutková, přední český beatboxer, slam poetry... V divadelním stanu vás na letošní Letní filmové škole čeká pestré menu, které bude tvořit spolehlivý protipól valícímu se filmovému programu.

Více informací a podrobností k programu naleznete zde.

A až se zatáhne opona, můžete se vydovádět na podivadelním programu, kde vás budou bavit třeba DJ Růžový Partner, blues-jazzoví Jerguš Oravec Trio (SK) nebo horňácká cimbálka Kubíci. Vstup na podivadelní program je volný!
 

Stan Café v lese

Slammer Bohdan BláhovecStále populárnější pražská kavárna Café v lese připravila pro letošní LFŠ stan s kvalitním sortimentem kávy a lihovin. Ale nejen to - součástí fungování jejich stanu je i bohatý kulturní program nabízený účastníkůlm festivalu zcela zdarma. Můžete se těšit na koncert písničkáře Jiřího Dědečka, progresivní písničkářky Iamme Candlewick a Epy Epy, slammera Bohdana Bláhovce či noční tančírny provozovatele kavárny Ondřeje Kobzy. Podrobný program naleznete ve formátu pdf zde.


Výstava Limonádový Joe aneb Jdi na západ mladý muži!

Výstava je realizována jako významná součást programu Letní filmové školy 2012. Vedle Konfrontace (výstava česko–polských plakátů ve Slováckém muzeu) jde o zásadní projekt tohoto roku na LFŠ. Výstava je pojata jako kreativní filmově–historická sonda o vzniku českého kultovního filmu Limonádový Joe a tematicky se člení na několik oddílů. Více k tomuto projektu naleznete v podstránce zde.

 

KONFRONTACE - Československý a polský filmový plakát

Ivanovo dětství - český plakátVýstava takřka devadesáti plakátů představuje společně polskou a československou plakátovou školu. Ke stejnému filmu je vždy vystavena polská a československá varianta plakátu. Po více než dvaceti letech se podařilo uskutečnit společnou výstavu československých a polských plakátů a porovnat tak obě plakátové školy. Výstavu doprovází obsáhlý katalog. Více podrobností naleznete zde.

 


 

KONSTRUKCE FANTASTICKÉHO - Pavel Mrkus a Richard Loskot

Téma výstavy umělců působících na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem je odvozeno od fenoménu tzv. kinematografie atrakcí, tedy formy raného filmového média a jeho specifického způsobu prezentace odehrávajícího se mezi lety 1895–1904. Fascinace novými technologiemi a fyzikálními jevy je vzhledem k flexibilitě nynějších site-specific prostor taktéž etablovaným výstavním formátem. Více podrobností naleznete zde.

Další výstavy

Pavel Dias - Ascott 1977V programu výstav se objeví i další výjmečné akce, například výstava dokumentárního fotografa Pavla Diase, více informací k této výstavě naleznete zde.

Kompletní přehled všech výstav si můžete přečíst zde.

zpět   |   nahoru   |   domů


Všechna práva vyhrazena / © 2011 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / adminPřipravujeme

Příští Letní filmovou školu pro vás připravujeme v termínu od 26.7. do 3.8. 2013. Těšíme se na vás!

 Další odkazy

Filmové listy

Ztráty a nálezy

Své dotazy můžete zasílat na jarmila.koutna@acfk.cz.

Zprávy z Letní filmové školy Uherské Hradiště 2012 na ČT2

Program LFŠ pro iPhone

Počasí